سامانه جامع مدیریت بیمه در آموزش و پرورش

سمبا

در این سامانه کلیه فرآیندها از ثبت نام و پرداخت حق بیمه حوادث تا ثبت پرداخت خسارت، با قابلیت فراگیری و پکپارچگی سازمانی و بهره گیری از فناوری های روز در حوزه IT پیاده سازی شده است. کلیه نمایندگی های بیمه ، فرهنگیان ، دانش آموزان و اولیا آن ها قادر خواهند بود تا از خدمات ذکر شده به شکلی آسان ، در دسترس و فراگیر در یک بستر یکپارچه بهره مند شوند.

مزایای سامانه برای آموزش و پرورش

کاهش هزینه
استفاده از سامانه جامع بیمه دانش آموزی، موجب صرفه جویی در زمان با ارزشی معادل 2.6 میلیارد ریال که معادل 13 درصد کل حق بیمه پرداختی می باشد، میگردد. هزینه ای که مدیران مدارس و کارشناسان ادارات می توانند جهت امور مهمتر و ارتقا کیفی و کمی اهداف آموزش و پرورش صرف نمایند.
صرفه جویی در زمان
هرساله در طی سه ماهه اول سال تحصیلی زمان زیادی از پرسنل آموزش و پرورش از قبیل مدیران، حسابداری و تعاون جهت تهیه لیست نهایی بیمه شدگان با تفکیک های مورد نیاز و مغایرت گیری پرداخت ها صرف می شود. با استفاده از سامانه سمبا این زمان دوباره احیا می شود.
دقت بالای محاسبات
در سال های گذشته در جریان تحویل اسامی نهایی و الحاقیه بیمه شدگان اختلاف حساب های چند صد میلیون ریالی بوجود می آمد که با بهره برداری از این سامانه این اختلاف نزدیک به صفر (تنها 600 هزار ریال) رسیده است. که این اختلاف نیز به صورت شفاف قابل استناد و پیگیری می باشد.

مزایای سامانه برای دانش آموزان و فرهنگیان

تسریع در پرداخت وجه
با حذف نامه نگاری های متعدد، بیمه گذار در صورت بروز حادثه با سرعت بیشتری می تواند حق بیمه خود را دریافت و مورد استفاده قرار دهد.
کاهش خطای انسانی
با حذف نیروی انسانی و سیستمی کردن پرداخت بیمه، خطای انسانی متداول نیز کاهش پیدا کرده که موجب رضایتمندی بیشتر والدین و دانش آموزان می گردد.
دسترسی آسان و مداوم
بر خلاف روش سنتی که تنها چند ساعت در روز امکان دسترسی به بیمه وجود داشت، این سامانه جامع هر روز هفته به صورت 24 ساعته در دسترس بوده و امکان ثبت موارد را دارد.

مزایای سامانه برای بیمه

کاهش کاغذ بازی
حذف 265000 کارت بیمه حوادث دانش اموزی به ارزش تقریبی 800 میلیون ریال، حذف لیست چاپی ثبت نامی بیمه شدگان به ارزش تقریبی 115 میلیون ریال، حذف نامه نگاری چاپی و فرم های درخواست به ارزش تقریبی 90 میلیون ریال
کاهش خطای انسانی
با بهره برداری از این سامانه در سال تحصیلی 97-98 میزان خطای انسانی از 7 درصد به 3.6 درصد رسیده است. این به معنای افزایش 3.4 درصدی درآمد بیمه گزار در استان یزد (معادل 375 میلیون ریال ) در ازای کاهش اشتباهات بوده است.
انضباط مالی
از طریق گزارشات پرداخت موجود در سامانه، جزئیات پرداخت در هر سطح از استان، منطقه، آموزشگاه و فرد به صورت پیوسته قابل مشاهده می باشد. مزیت انضباط مالی و صرفه جویی زمانی و سرعت انجام فرآیند، از مهمترین نتایج بهره گیری از این سامانه می باشد.

پنل مدیریت تعاون و بیمه

image
image
image
image
image
image
image
image
1
مدیریت چند آموزشگاهی
2
دسترسی به لیست دانش آموزان
3
دسترسی به لیست کارکنان
4
ثبت درخواست غرامت حادثه
5
ثبت درخواست کمک هزینه صعب العلاج
6
ثبت گزارش حادثه
7
بارگزاری مدارک از طریق اپلیکیشن
8
گزارشات تفکیکی و تجمیعی
ارسال یک پیام