سیستم عامل اندروید آزادی‌های زیادی را در اختیار کاربرانش قرار می‌دهد. یکی از آن‌ها امکان انتخاب برنامه پیش فرض برای اجرای لینک‌ها و فایل‌های مختلف است. تغییر اپلیکیشن پیش فرض در اندروید به کاربران اجازه می‌دهد تا وقتی روی یکی از لینک‌ها کلیک می‌کنند، صفحه‌ی مد نظرشان را با مرورگر مورد علاقه‌ی خود مشاهده کنند.

در این مطلب تصمیم گرفتیم به آموزش چگونگی تغییر برنامه‌های پیش فرض در اندروید بپردازیم. این کار ممکن است در نسخه‌های مختلف اندروید متفاوت باشد. ما تلاش می‌کنیم که روش این کار در نسخه‌های مارشملو، نوقا و Pie را توضیح دهیم. در نهایت روشی کلی برای همه‌ی نسخه‌های اندروید را ارائه خواهیم داد. با ما همراه باشید.

تغییر برنامه پیش فرض اندروید در اندروید نوقا و مارشملو

برای تغییر برنامه پیش فرض اندروید نسخه‌ی مارشملو به شکل زیر عمل کنید:

  • وارد تنظیمات یا Settings شوید.
  • Apps را انتخاب کنید.
  • در صفحه‌ی Apps، از گوشه بالای سمت راست روی آیکون تنظیمات که با یک چرخ دنده نمایش داده شده است بزنید.
  • اگر از اندروید مارشملو استفاده می‌کنید Default Apps را انتخاب کنید.
  • در صفحه‌ی جدید لیستی از موارد را مشاهده می‌کنید که برای هرکدام یک نرم افزار پیش فرض انتخاب شده است. روی موردی که می‌خواهید بزنید.

همانطور که در تصویر زیر می‌بینید ما اپلیکیشن دیفالت SMS را تغییر خواهیم داد.

  • حالا از بین نرم افزار‌های باز شده گزینه‌ای که مد نظرتان قرار دارد را انتخاب کنید.

 

تغییر برنامه پیش فرض اندروید در اندروید Pie (رابط کاربری One UI)

برای تغییر اپلیکیشن پیش فرض در اندروید P مراحل زیر را طی کنید:

  • ابتدا به تنظیمات رفته و سپس روی Apps بزنید.
  • از گوشه‌ی بالا سمت راست صفحه روی سه نقطه که به ترتیب از بالا به پایین قرار گرفته‌اند بزنید.

  • از لیست باز شده گزینه Default Apps را انتخاب کنید.

  • حالا از میان نرم افزار‌های نصب شده روی گوشی، اپلیکیشن مد نظرتان را انتخاب کنید.

با این کار برنامه مد نظرتان برای همیشه انتخاب خواهد شد. در این مثال مرورگر Brave را به عنوان مرورگر اصلی گوشی انتخاب کردیم.

در صفحه‌ای که نرم افزار‌های پیش فرض نمایش داده می‌شوند، گزینه‌ای تحت عنوان Set as default‌ هم وجود دارد. با انتخاب آن می‌توانید همه‌ی نرم افزار‌ها را مشاهده کنید. زیر نرم افزار‌هایی که به عنوان اپلیکیشن پیش فرض انتخاب شده باشند نوشته‌ی Set as Default درج شده است.

تغییر برنامه پیش فرض در نسخه‌های قدیمی تر اندروید

برای تغییر برنامه پیش فرض در نسخه‌های قدیمی تر اندروید، روند تقریبا مشابهی را باید طی کنید. اما یکی دیگر از روش‌ها استفاده از نرم افزار شخص ثالث Better Open With است. نرم افزار یاد شده سالهاست در این زمینه فعالیت می‌کند.

استفاده از این نرم افزار بسیار ساده است. ابتدا آن را از پلی استور گوگل دانلود کنید. سپس با استفاده از روش‌های بالا، Better Open With را به عنوان پیش فرض همه‌ی موارد انتخاب نمایید.

حالا نرم افزار یاد شده را اجرا کنید. در همان صفحه‌ی اول موارد مختلف نمایش داده خواهد شد. کافیست یکی از آن‌ها را انتخاب کرده و اپلیکیشنی که می‌خواهید به صورت پیش فرض نمایش داده شود را برگزینید.

در این مثال ما برنامه Brave را به عنوان مرورگر پیش فرض انتخاب کردیم. پس از انجام این کار و بعد از انتخاب یک لینک در پیام‌رسان، صفحه‌ای به شکل تصویر بالا نمایش داده خواهد شد.

در گوشه‌ی پایین سمت چپ تصویر ثانیه شماری طراحی شده است. بعد از پایان آن، نرم افزار اجرا خواهد شد. یکی از مزیت‌های این اپلیکیشن این است که در حین پایان یافتن ثانیه شمار، شما می‌توانید یکی دیگر از نرم افزار‌ها را انتخاب کنید.

انتخاب پیش فرض Better Open With روی اپلیکیشنی قرار می‌گیرد که به عنوان برنامه دیفالت اندروید انتخاب کرده‌اید.

منبع: دیجیاتو

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد/

شما می توانید از کدهای زیر استفاده کنید:: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

ارسال یک پیام