کانتنت مارکتینگ و اینفوگرافیک content

اینفوگرافیک ، نامی که حتما زیاد شنیدین. خیلی چیز ها راجع بهش گفتن. اما واقعیت خلق این نوع از محتوا از کجا اومد؟! خیلی از ما به خاطر مدل نگارش غلط محتوای وب سایت های مورد علاقمون یا حداقل بهتره اینطور بگم (سایت هایی که هدف مورد نظرمون برای مطالعه هستن) حوصله مطالعه کردن مقالات متنی طولانی رو نداریم. یا نهایتا پاراگراف اول رو میخونیم و بعد صرف نظر میکنیم. اینفوگرافیک اساسا برای گرد هم آوردن محتواهای مهم اما پراکنده به صورت کلی محور هست. اگر بخوام در دوکلمه اینفورگرافیک رو تعریف کنم باید بگم “آهنربای محتوا”البته جای این مسئله هم خالیه که اینفوگرافیک ها هیچ وقت نمیتونند جای محتوای متنی رو بگیرند. خصوصا در موتور های جستجوگری همچون گوگل. اما بی اثر هم نیستند. نوع اثرشون متفاوته.  (در بخش هایی از سئو تاثیر میگذارن که معمولا اکثر سایت ها در توسعه اون موارد ضعف دارند.) پس ساده از موضوع رد نشید.

اینفوگرافیک-infographic-sample

همانطور که بارها هم گفته شد امروزه محتوا نقش اساسی و مهمی را در پیشرفت وبسایت ما بازی میکند به گونه ای که به تمامی سایت ها در هر حوزه ای پیشنهاد می شود حتما بخشی را برای تولید محتوای معتبر و جذاب در نظر بگیرند. باید به گونه ای رفتار کنید که امکان تبدیل محتوای وبسایت به یک آهنربا را فراهم کنید و بتوانید به کمک محتوای موجود کاربران زیادی را جذب کنید.

تبدیل محتوای وبسایت به یک آهنربا

محتوای آهن ربایی magnetic-content

تولید محتوا برای وبسایت های تجاری به دلایل مختلفی باید انجام شود که عبارت است از:

  1. برندسازی
  2. افزایش ترافیک وبسایت
  3. بهبود رنک صفحات سایت
  4. ارزش دادن به وبسایت و فعالیت های خود در آن

مطمئنا می توانید با تولید محتوای مطلوب و بهینه، کاری کنید که امکان تبدیل محتوای وبسایت به یک آهنربا را فراهم سازید. یعنی با کمک محتوای موجود آهنربایی بسازید که کاربران را به سمت خود جذب کنید و وبسایت خود را پر بازدید نمایید.

از طرفی وبسایت های خدماتی و فروشگاهی نیز با کمک محتوا می توانند قوی شده و کاربران را با جذب کردن به سمت محتوا از طرفی به سمت خدمات و محصولات و در نتیجه خرید آنها هدایت کنند. با این تفاسیر می توانید موفقیت خود را تا حد زیادی تضمین کنید البته اگر به صورت اصولی عمل کنید و خطاهای عملکردی خود را کاهش دهید.

خیلی از متخصصان سئو تصورشون این هست که چون این محتوا تصویری هست تاثیر زیادی در سئو نداره. بهتره بگم اینطور نیست، مدل تاثیر گذاریش مدل متفاوتی هست.

منبع: وبسایت دکتر شایان عرفانیان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد/

شما می توانید از کدهای زیر استفاده کنید:: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

ارسال یک پیام